Üyelik Kapat

evlilik

merhaba. ne zamandır sorunuma cözüm bulabilecek bana yol gösterebilecek bir site, uzman arıyordum ve umarım yazdığım bu sorunun cvabını tez zamanda alabilirm. 3 yıllık evliyim. eşimle severek evlendik. 6 7 ay da evlilik öncesi flört ve nişanlılık dönemimiz oldu. evlendikten bir yıl sonra cocuğumuz oldu. fakat hamilelik dönemiyle beraber eşimle aramızda problemler olmaya başladı. eşimin bana karşı olan sözleri ve hakaretleri beni oldukca yaraladı. hamileyken bu hakaretler ve olumsuz tavırları yüzünden cok gözyaşı döktüm. aynı sey cocuk olduktan sonra da devam etti. bana hep boş insan, gerizekalı, angut vs gibi hakaretler ediyordu. hicbir sözel tartışmamız olumlu neticelenmiyor. sonu hep bi hakaretle bitiyordu. bu da benim eşime karşı olan sevgimi ve saygımı günden güne eritmeye başladı. kendi kendime asla itiraf edemiyorum, onu seviyor musun sevmiyor musun? hala da icinde bişeyler var mı yok mu? kendi kendime bile bunları sormaya cekiniyorum cünkü bu acı gercekle yüzleşmek istemiyorum. eşimi sevmek ona tekrar aşık olmak istiyorum ama buna bişeyler engel oluyor. icimden geldiği gibi davranamıyorum. o da bundan hep sikayetci. eskisi gibi beni sevmiyor, bana sevdiğini söylemiyor, sarılmıyorsun diyor. bu söylemlerinde haklı olduğunu ama buna neden olan şeyin kendisinin hal ve hareketleri olduğunu belirtiyorum. kendini islah et, iyileştir ve bana doğru davranmaya calış ben düzelirim inşallah diyorum. evliyiz ama bazen bi evi tutan iki arkadaş gibi oluyoruz. bazen birbirimizi kaybettiğimizi düşünüyorum. sadece cocuğumuza iyi birer anne baba olmaya gayret ediyoruz. ben icsel olarak cöküntü yaşıyorum. eşimi eskisi gibi nasıl sevebilirim? eskisi gibi nasıl icten davranabilirim? aynı zamnada cinsel olarak da ondan utanıp ckinmeye başladım. benden istediklerini utanarak yerine getiremiyorum hep bi şeyler engel oluyor. diyor ki, karı kocalar tartışırlar ama yatakta hepsini unuturlar. fakat ben unutamıyorum, yüreğim yaralı olduğu icin icimden gelmiyor böyle seyler. fakat su da acı bi gercek aşk arıyorum, aşık olmak ve her şeyi aşkla yapmak istiyorum. ne yapabilirim? bana yardımcı olunuz lütfen…

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
 • evlilik

  Psikolog
  Sevgin ESEMENLİ

  29-10-2014 İsim Soyisim : Sevgin ESEMENLİ

  Sevgili Gülnihal, kırılmışsanız bunu eşinize söylemeniz en doğrusu, kadın ve erkek için seks evliliğin dinamosu olmasına rağmen farklı anlamlar ihtiva eder. sizi ezmeye değil onöre etmeye çalışması gereklidir. yoksa kadın erkek gibi salonda dövüşüp, yatak odasında sevişemez.
  çocuk için de bu durumda iyi örnek teşkil etmek mümkün değil gibi.eğer kendiniz halledemez iseniz lütfen çift terapisi için destek alınız.