Üyelik Kapat

en ufak bişeyi bile takıntı yapıyorum

iyi günler. ben üniversite öğrencisiyim ve ailemden uzakta okuyorum. birçok sıkıntım oluyor ama her birini gözümde büyütmüyorum. kişilere odaklı problemler beni çok yıpratıyor. insanlarla ufacık problemimde ne kadar takmıyor olarak görünsem de sıkıntıya düşüyorum. uykularım kaçıyor, ellerim ve ayaklarım titriyor vs. bu tarz problemlerle karşılaşıyorum. tartıştığım ya da ufacık problem yaşadığım insanlar oysa çok rahat. bunu gördüğümde daha kötü oluyorum. nasıl üstesinden gelmeliyim?

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
 • en ufak bişeyi bile takıntı yapıyorum

  Psikolog
  Sevgin ESEMENLİ

  08-11-2014 İsim Soyisim : Sevgin ESEMENLİ

  Büşra buradan sorduğunuz soruların çoğunun cevabı aynı aslında, bir psikolojik danışmanla beraber çalışmalısın. yoksa buradan yazacağım şeyler senin kaygı ataklarına engel olamaz. diğerleri başka sen başkasın. sen kendi bakış açını değiştirmek durumundasın.

  • en ufak bişeyi bile takıntı yapıyorum

   Danışan
   büşra kahveci

   08-11-2014 İsim Soyisim : büşra kahveci

   yani psikolojik danışmanla yapabilirim öyle mi? artık aşmak istiyorum bu halimi. çünkü kendimi çok yıpratıyorum. her bakımdan artık kendime zarar veriyorum. her geçen gün daha da artıyor bu halim. aynı evde kaldığım arkadaşımla sıkıntım ama attığım adımlara cevap ver umursamazsa ciddi bir problem varmış gibi. onun o hali bende çok üzücü etkiler oluşturuyor. umursamaz olmak istiyorum artık ben de başkaları gibi yapamıyorum. bir danışmanın yüzyüze yardımcı olması gerekiyorsa onu da deneyeceğim. çıkmaza giriyorum çünkü.