Üyelik Kapat

Çok kötü hissediyorum

merhaba her insanın sorunu olabileceği gibi benim de bu aralar çok ciddi anlamda sorunlarım var, sizlerin de görüşlerini almak istiyorum.

Ben üniversite öğrencisiyim, üniversitemiz başlayalı 1 ay kadar oluyor, her gün gidip geliyorum vs.

Bugün hiç de samimi olmadığım ama sınıfımızdan olan bir çocuk da yeni gelmiş yani bizimbenim onu ilk görüşümdü benim samimi olduğum yanımda 2 tane arkadaş var, onlarında bu çocuk ile sohbetleri var yani selam vermeden geçmiyorlar ama çok da samimi değiller yani selamın aleyküm aleyküm selam hesabı.

Biz okulun dışında otururken bu çocuğu görünce bizimkiler ayağa kalkıp selamlaşıp tokalaştı, ben ise çocuğu aşırı özgüven sahibi ve psikopat birisi olarak görüyorum nitekim birkaç sohbetimizle bu durumun kanaatine vardım. Daha önceki yıllar 3-5 kelime sohbetimiz olmuştu o kadar ben selam vermek istemem ama yanımdaki arkadaşlar selam verince ben de mecbur kaldım diyebilirim.

İlk olarak “nabıyorsun hacı?” diyerek selamlaşıp tokalaşırken “İyi yakışıklı sen?” dedi ben burada takılmaya başladım. Aşırı özgüvenine bağladığım bu durum hiç hoşuma gitmedi rahatsız oldum dalga mı geçiyor diye düşündüm. Bu arkadaşımız beşiktaşlı ve üzerinde forması vardı. ben herhangi bir takım tutmuyorum. ben bu durumun altında kalmayayım diye içten içe kendimi yerken arkadaşlar maç muhabbeti açmıştı, inşallah yeneceğiz felan diyorken çocuk ben de “partizan taraftarı s…mezse” tabi diyerek bir hamlede bulundum. bu arada beşiktaş düşmanı felan değilim boş muhabbet yapacaklar fikirlerini kendilerine saklasınlar ben bugün dört gözle bu maçı bekliyorum ve buradan da başarılar diliyorum beşiktaşa iyi olan kazansın takım tutmam benim için farketmez orada arkadaş balıkesirsporu tutmuş olsa da böyle bir şey diyecektim çünkü içim içimi yiyor çok kötü hissediyorum

o da daha sonra “merak etme sen, çarşı sesini az da olsa çıkaracaktır” dedi ben bu sefer buna da aşırı derecede takıldım “merak etme sen” kelimesi daha ağırdı beni mahvetti kendimi değersiz hissettim, konuşamadım bittim çöktüm sabahtan beri 2 paket sigarayı bitirdim malesef.

derslerde o kadar not almıştım üzgünlükten hepsini de çöpe attım, hala da çok kötü hissediyorum kendimi değersiz hissediyorum o insana cevap veremediğim için ezemediğim için böyle oluyor takılmış durumdayım açıkçası

şimdi bu çocuk burada beni ezmiş mi oluyor, ezdiyse neler yapabilirim, bu durum psikolojik mi yoksa gerçekten ezildim mi, kendimi kötü hissediyorum nasıl çare olabilirim, lütfen yardımcı olun.

EK NOT: Aslında antidepresan kullanıyordum antidepresanlarla bir yere varılmaz bunu kullananlar iyi bilir bıraktım, kullandığım zamanlarda da böyle durumlar ile karşı karşıya kalıyordum açıkçası.

Şöyle söyleyeyim ben okul başladığından beri bu tarz şeyler beni derinden yaralıyor, stajdaki kız arkadaşımın söylemleri, sigara aldığım bakkalın konuşmaları,
en yakın ev arkadaşımın konuşmaları, kısacası bu tarz olayları hep yaşıyorum ve günüm berbat oluyor.

ancak bu çok aşırı oldu resmen intihara kadar sürükleneceğim gibi yaşama sevincim kaçtı resmen ağır geldi tamam öncekiler hafif hafif oluyordu bir şekilde atlatıyordum ama şundan korkuyorum bu çocukla yine karşılaşacağım yine böyle ezilmeler mi yaşayacağım korkusu büyükleştiriyor beynimdeki baskıyı.

Çok uzun yazdım farkındayım ama çok çaresizim buradan da belli oluyor zaten.

Ne yapmamı nasıl davranmamı önerirsiniz detaylı incelemeyen arkadaşlar ve bilgili arkadaşlardan yorum almak istiyorum nitekim böyle sorunlar şuanda ülkemizde çok fazla ve lütfen beni anlayan insanlar yardımcı olsun.

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
 • Çok kötü hissediyorum

  Psikolog
  Sevgin ESEMENLİ

  25-10-2014 İsim Soyisim : Sevgin ESEMENLİ

  Sevgili Buğra, anlattığın tablo, düşünsel obsesyonlara benziyor ve okb de öyle sanmalar da fazladır. gerçeği doğru değerlendirememek gibi düşün…
  düşün sana yakışıklı demesi ya da sen merak etme demesi neden kötü olsun.. tipsiz ya da merak et deseydi o zaman düşünürdük : yani sen her şey de en kötü yanı aramaya devam edersen tabi ki bulursun.
  sen neye nasıl bakarsan o da sana öyle bakar…

  • Çok kötü hissediyorum

   Danışan
   Buğra Eymen

   25-10-2014 İsim Soyisim : Buğra Eymen

   daha önce okb tedavisi almıştım terapi olarak hem davranışçı hem bilişsel bir de bu durum boyut değiştiriyor yani ilk mesjada da belirttiğim gibi şimdi de ev arkadaşım titiz biraz ve beni temizlik konusunda uyarıyor sürekli bu durum hiç hoşuma gitmiyor ve ben yoruldum sıkıldım artık kalkıp sert bir tepki de veremiyorum.

   şimdi de kafamda o beni parçalıyor aslına bakacak olursak ben de her türlü anskiyete obsesyon var hâla galiba. ben simetrik şeyleri vs. hep takardım eskiden terapi aldım bayağı uğraştım felan geçti gitti ama farklı farklı yerlerden çıkıyor problemler.

   nasıl çözebilirim bir öneri veya fikriniz var mı? destek almaktan ziyade psikolıjik destekler çok pahalı şuan durumum da iyi değil.

   üsstelik de psikoloji bolumunde okuyan bır ogrencıyım ve benden yardım bekleyen binlerce ınsan olacak seneye son senem olacak daha kendi sıkıntılarımı çözemedim :/