Üyelik Kapat

Cinsel problemler

Merhaba hocam ben 28 yaşındayım.Daha önce cinsel anlamda karşı cins ile hiç bir münasebetim olmadı.
bu yaşa geldim lakin sıkıntı yaşamaya başladığımı farkettim.Karşı cins ile ufacık bir yakınlaşmam,sürtünme gibi durumlarda hemen uyarılıyorum kendime hakim olamıyorum,asla bu tarz bir ilişki düşünmeyeceğim kişilerle bile böyle bir yakınlaşmada kendime hakim olamıyorum.Cinsel ilişki yaşamadığım için düzenli masturubasyon yapıyorum.ama bu esnadada aykırı,düşünmemem gereken şeyleri düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.Bu doğrultuda bu tarz şeylerin bana daha çok zarar verdiğini düşünürek cinsel deneyim kazanmanın beni bu tarz durumlardan arındıracağını ve düşünce şeklimin değişeceğine inanıyorum.
DÜŞÜNÜNKİ;
Yanınızda tahrik olmamanız gereken birisi var,sizin yanınızda rahat davrandığı haraketlerine özen göstermediği mesela bacak bacak üstüne atması yada bacağında ki bir sivilceyi göstermesi,göğsünü kapatmadan önünüzde eğilmesi…vb
gözlerim karşı cinste belli noktalara kitlenmiş gibi…
Siz ondan tahrik oluyorsunuz.Düşünmek istemesem kendimi başka yerlere yönlendirmek istesem bile.Sertleşmeme engel olamıyorum.Ve sonunda kendimi suçlu gibi hissediyorum.
Acaba kendimi inandırdığım gibi düzenli bir cinsel hayat sayesinde bu sorunlardan kurtulabilmem mümkün mü ?

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
  • Cinsel problemler

    Psikolog
    Sevgin ESEMENLİ

    01-10-2014 İsim Soyisim : Sevgin ESEMENLİ

    Dünya saglık teskilatının ruh saglığı ile ilgili şartlarından biri de karşı cins ile uyum ve doyum içinde bir ilişkiyi sürdürmektir. Yani sorunuzun cevabı evet.