Üyelik Kapat

Yardım istiyorum.

Merhaba, benim sıkıntım eşim ile alakalı. Biz evlendiğimizden 4 yıl hiçbir sorun yok idi. Ancak 2 mizinde 2 evliliği, benim ilk evliliğimden olan 14 yaşındaki oğlumu eve getirmek zorunda kalmam ile başladı her şey. Önce kıskanmalar sonrasında saldırmalar kaba kuvvet uygulama vs. derken oğlum 1 yıl sonra yanımızdan ayrıldı. Bu dönemde eşim evi terk etmeye başladı ve bu güne kadarda aralıklar la 8 yıldır evi terk ediyor.
Derken aradan 6 sene geçti tekrar oğlumu getirmek zorunda kaldım. Yine aynı sıkıntılar ve oğluma ayrı ev tuttum ancak eşime yinede sıkıntı çıkarmaya devam etti. Bana söylediği oğlum benim yaşadığım şehirde kaldığı sürece eve dönmeyecekmiş. Çünkü ben onun sıkıntılarından etkilenip eve yansıtıyormuşum vs.
En önemli olay şu eşim bir para saplantısında, hesapları ayırdı şuan ben her türlü ihtiyacımı kendim karşılıyorum. Kiramı, elk, su tel, market vs her türlü. Sürekli hesap yapıyor 2014 de yılın 8 ayını oğlunun evinde geçirdi en sonunda kovuldu, şu anda da çalıştığı büroda sehpanın üzerinde yatıp kalkıyor, para harcamamak için ev tutmuyor. Ben sıkışınca da bana borç veriyor ve diyor ki ‘’ben sen rahat edesin diye ev tutmuyorum sana para lazım onunca vereyim diye’’ diyor.
Oysa zaten evinde adam gibi otursa ve benimle evin masraflarını paylaş sa zaten benim sıkıntım olmayacak ki.
Birde en çok kafamı kurcalayan soru şu, eşimin annesi ‘’duygu durum bozukluğu’’ tedavisi gördü, acaba ırsi bir durum olabilir mi bilemiyorum. Sürekli söylediğim her şeyi yanlış algılıyor, çok dalgın, dikkat dağınıklığı var, korkunç derecede sanki hayal alemin de yaşar gibi. Evdeki bir şeyin nerede olduğunu sürekli soruyor, sinirlendiğinde sürekli evi terk ediyor. Kendisi depresyon tedavisi görüyor ama ben yanlış bir tedavi olduğunu düşünüyorum.
Ancak emin olamıyorum, düşüncelerimde haklılık payı olup olmadığını sizden duymak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Bu Soru Hakkındaki Görüşler