Üyelik Kapat

yanlızlık

katagoriyi dogru mu sectim bilmiyorum belkide ergenlik sorunu yapmalıydım ama 18 byaiında biri olarak biraz utandım açıkcası.
neyse asıl sorunum arkadaşlarımla.ben üniversite sınavına girmiş olan bir öğrenciyim sınavdan önce hergün gezdiğimiz hergün beraber olduğumuz arkadaşlarım şuanda bensiz geziyorlar.beni çağırmıyorlar.ben çocukluğumda da kendini hep yanlız hissetmiş biriydim, hatta hayatımın en iyi senesini bu sene olarak tarif ediyordum ama aniden hiç bir lay olmadan birden ilişkiyi kestiler. grupta sözü geçen ve beni en başta diğerleriyle tanıştıran kişiyle durumu konuşmak ve sebebini öğrenmek istedim ama kendisi sürekli beni ekti \yarın görüşelim seni unutmadım seni ekmiyorum\ dedi ama aradan bir hafta geçti hala görüşemiyoruz.ayrıca bugun de bir bambaşka bir arkadaşım onlar snei sınav için kullanmıştı işleri bitiincede çağırmadılalr dedi.
şuan ise kafam çok karışık gerçekten sonunda iyi arkadaşlar edindim derken tekrar eskisi gibi yanlız kaldım.şuan bunları yazarken tansiyonum ve ateşimde belki sinirden belki üzüntüden yükselmeye başladı hergün hergün düşünmekten sıkıldım aklıma geldikçe sal akçiğerim ağrıyo gibi oluyor lütfen siz birşeyler söyleyin böyle bir durumda ne yapmak gerekir.uzun uzun yazdığım için özür dilerim …

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
  • yanlızlık

    Psikolog
    Damla Alkoç

    21-07-2014 İsim Soyisim : Damla Alkoç

    Evet ergen değil bunları farkeden,çevresini gözlemleyen bir yetişkinsiniz.Biliyorsunuz ki bu gibi durumlar arkadas gruplarında çok fazla yaşanıyor sizde yaşıyorsunuz ve yetişkinlik sürecinde her ortamda bu gibi durumlarla karşılasabilirsiniz. Duygusal birisiniz kendinizce bunları sıkıntı yapmanızda normal sadece kendinize fazla yüklenmemelisiniz siz yine de konusun.Arkadaslarınızın tavırlarından ve konusmalarından gerçekçi sonuçlar elde etmeye çalışın. Daha sonra mantığınızla karar verin ve size değer veren insanlarla çevre edinmeye çalışın. Bu dönemler aslında bizi hayata hazırlar gelecek zamanlarda sıkıntı çekmemeniz için bunların aslında iyi bir deneyim olduğunu düşünmelisiniz. Bireysel anlamda kendi duygu ve düşüncelerinizi dengelemeye çalışın aksi takdirde stres hastalıklara neden olabiliyor.Eğer tek başınıza kontrol edemezseniz mutlaka uzmana danışmalısınız.