Üyelik Kapat

tavsiye

eşime karşı şimdi daha iyi farkettiğim yanlış davranışlarımdan kaynaklı eşimin bana karşı güveni sarsıldı ve “kendimi sana karşı değersiz hissediyorum” diyor. bu duygusunu farkettiğimde çok geç kalmışım. eşimin dediğine göre artık benimle evli kalmak kendisine işkence geliyormuş. şimdilik aynı evde yaşıyoruz ama ayrılmak istediğini iki çocuğumuza da biri kız-19 diğeri erkek-14 yaşında söylemiş. çocuklarda bizim için en iyisi ne ise onu yapmamızı söylemişler. kızım bana da aynısını söyledi.
sorunum şu: ben eşimi seviyorum. davranışlarımla ilgili çok bahaneler sayabilirim ama sonuçta sebepten bağımsız eşim kendini değersiz hissediyor ve beni istemiyor. duygularından eminmi bilmiyorum. eğer gerçekse eşimin duygusal acı çekmesi beni kahreder.
sizden isteğim: aile terapisi mi olmalı, eşimle beraber katılacağımız. ben ve eşim ayrı ayrı mı tedavi görmeliyiz.
her türlüsüne razıyız

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
  • tavsiye

    Psikolog

    15-07-2014 İsim Soyisim :

    Merhabalar ,çift terapisi sizin için uygun olacaktır.Çift terapilerinde öncelikle ilk görüşmeyi çift olarak alıp daha sonrasında bireysel problemlere yönelik devam edip sorun halledildiğinde tekrar çifte dönüşerek ,karara bağlanır.Böyle bir terapi sizin için uygun olacaktır. İyi günler dilerim.