Üyelik Kapat

sevilmiyorum

merhaba öncelikle 16 yaşında bir lise 3 öğrencisiyim.arkadaş edinmeyi severim sohbetimin sıkıcı olmadığını düşünüyorum.fakat liseden beri pek fazla arkadaşım yok.okulda insanlara karşı her zaman tatlı dilli güler yüzlüyümdür.espiri yapmayı severim.okulda yada dışarda olsun güzel giyinmeyi severim.okulda giydiklerimi baştan aşağı süzüyorlar ve bu beni çok rahatsız ediyor.yanlarına gidip konuşmaya çalışıyorum suratıma boş boş bakıyorlar.halbuki onlara karşı en ufak bir yanlışım yok.haklarında kötü bir şey bile düşünmüyorum.bir arada olduğumuzda beni gördüklerinde yüzlerinde bir ekşime oluyor.gerçekten üzülüyorum.bende bir sorun olduğunu düşünmüyorum.çünkü davranışlarım gayet normal.üzülüyorum gerçekten sizce bana neden böyle yaklaşıyorlar ?

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
 • sevilmiyorum

  Psikolog
  Ezgi YAZ

  16-05-2015 İsim Soyisim : Ezgi YAZ

  Merhaba,

  Bütün arkadaşlarınız mı size öyle davranıyor? Öyle davranmayan arkadaşlarınız yok mu? Bu anlattıklarınızı kendinize yakın hissettiğiniz arkadaşlarınızla paylaşıp size neden öyle davrandıklarını anlamaya çalışabilirsiniz. Arkadaşlarınızla “Sizce ben nasıl bir arkadaşım?” “Olumlu ve olumsuz özelliklerim sizce neler?” sorularını içeren itiraf oyunları oynayabilirsiniz. Hem kendinize dair hem de arkadaşlarınıza dair farkındalık kazanabilirsiniz.

  Bir de size önerim lisede öğrenciyseniz okulunuzdaki “Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen”le bu durumu paylaşın. Böylelikle hem yaşadığınız bu duruma ve kişisel gelişiminize dair kendinize çok şey kazanabilirsiniz.