Üyelik Kapat

mutsuzum

merhabalar benim size bir sorum olacaktı. 5 sene ilişkim oldu evlenecektik herşey güzel derken ben ayrıldım gittim onunda hayatına başkası girdi. Ama hala seviyordum . Tekrar konuşma tekrar buluşma ayarladık halada konusuyoruz ama bana sen benı bırakıp gittin ben okızı bırakamam zaman ver dedi. Bu zaman içerisinde kızla gayet iyi araları banada yazıyo ikisinn resmı varken. Sonra ben buna tercih senin dediğimde bana ben seninle yapamam dedi. Neymiş swarm ınstagram face açmışım sevmediğini bile bile ayrıldıktan sonra birsürü erkek eklemişim konusmuşm benım gözümde bunlar böle dedi. Eski seni seven yok dedi. Ben senin doğumuna kadar plan yaparken sen beni saçma bi sebepten bırakıp gittin şimdide seviyorum diyosun bıraktığın gb gitsene dedi. Kız bunu çok sevıyormuş benı unutması zor olmus ama kız bunu bırakıp gitmemiş kıza adımı söylemiş gene gitmemiş. Pes edersin sen dedi. Hemen gidersin facebook açarsın sanala düşkünsün. Ben yapamam seninle dedi . Napmalıyım kafam çok karışık seviyorum bırakıp gitmek istemiyorum. Ben gelirdim sana sen başkasını tercih etmseydn dedi napabilirdim ben çok ağladım acı çektim kendi içimde ama senin gb arkadaşlarıma anlatmadım dedi. yardımcı olursanız sevinirim. bİraz takıntılı biri buarada

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
 • mutsuzum

  Psikolog
  Ezgi YAZ

  13-05-2015 İsim Soyisim : Ezgi YAZ

  Merhaba Özge Hanım,

  Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla ayrıldığınız erkek arkadaşınız kendisine bir yol çizmiş ve zamana ihtiyacı var.
  Sizin de düşünmeye ihtiyacınız olduğunu hissediyorum. Bana kalırsa ele alınması gereken sorun şu: “Sizin sevgi olarak adlandırdığınız duygu, o kişiye ve ilişkiye karşı bağımlılık mı?” “Gerçekten birbirinize uygun musunuz algı, hayata bakış vb.?” “Tekrar birlikte olsanız mutlu olabilir misiniz? Biraz bunları içinizde yerli yerine oturtmaya çalışın. Tek başınıza yapamazsanız, psikolojik destek alabilirsiniz.

  • mutsuzum

   Danışan
   Gizli

   13-05-2015 İsim Soyisim : Gizli

   Alışkanlık diyelim .Çevremde çoğu kişi onun sadece kendini sevdiğini ve kız meraklısı olduğunu söylüyor. Bende tamam zaman senin bu zaman içerisinde ayrılcakmısın dediğimde evet dedi ama ikimizide idare etti. Maddı yönden destekte bulundum ve ben hiç demedim maddi anlamda da yanında oldum diye. Bu beni kullanıyordu herseyıne evet dıyen bırı vardı ne o kızdan vazgeçebildi nede benden. Bende en sonunda böyle gitmeyeceğini senin için ailemi karşıma almaya değmezsin diyerek verdiğim parayı geri istedim. Sen bumusun dedi o hep kendini haklı gören birisi . Küfürler ağzında siktir git diyen birisi. Aslında bakarsan ilişki anlamındada beraberlik söz konusu olmuştu.Hayatında olan sevgilsine beni kötülemiş heryaşanılanı anlatmıştı. Biraz da öfke var .Seviyorum diyen insan sevgilisiyle fotolar çekinip nispet yapar gibi koyuyo banada yapma aşkım zaman ver o koydu diyo. Yılan hikayesi gibi aslında Ezgi hanım bide ilk sevgilim bundan kaynaklı diyelim . Bir insan bir kere aldatılır ama biçok kez aldatılıyosa sorun bende aslında bendekide birliktelik yönünden sonuçta bir beraberlik oldu güvenmek istiyorsun hep güven boşa çıkıyor. Bir yönden de madem güveniyosun neden gittin diyorum kendime gitmemle kendisinin başkasına gitmesi gün bulmadı karakter meselesi. Onunla hayat geçmez aslında onunla ömürde geçmez benim giyimim saçım bir başkasında begendıyse bende öle olcam onun bakış açısı kukla yönünde gel git yap. Teşekkür ederim dinlediğiniz için.

 • mutsuzum

  Psikolog
  Ezgi YAZ

  13-05-2015 İsim Soyisim : Ezgi YAZ

  Bakın düşündükçe, içinize döndükçe duygularınızın aşırı yoğunluğu dinginleşerek, mantığınız da devreye giriyor. O kişiyi artılarıyla ve eksileriyle görebiliyorsunuz… Zamanla içinizde pek çok şey yerli yerine oturacak. Bazen insanlar duyguları yoğunken gerçekçi bir şekilde değerlendiremez ve beklentilerine göre kusurları örter. Bu zamanlarda yakın çevremizdeki çoğunluk, daha gerçekçi yorumlar yapar. Tamamen inanmasak da göz ardı etmememiz de gerekir… Bunları da düşünün. Her insan bir ilişkiye mutlu olmak ve kendini özel hissetmek için başlar. Siz kendinizi özel hissediyor musunuz? Bu tür sorularla birlikte “İdealinizdeki sevgilinin nasıl olacağına odaklanın.” Bu süreçte yeni hobiler edinin, yeteneklerinizi geliştirmeye çalışın, size iyi enerjiler veren arkadaşlarınızla bir araya gelin. Zamanla iç sesinize göre hareket edersiniz. Rica ediyorum. İyi akşamlar diliyorum.