Üyelik Kapat

İstemdışı ilgisizliğim

Merhaba 22 yaşındayım, yaklaşık 4 yıllık bir ilişkim var ama kız arkadaşımla sürekli sorunlar yaşıyoruz. onu çok sevdiğim halde ilgisiz davranıyorum. Ona karşı davranışlarımda düşüncesizce hareket ediyorum, elimde olmadan aynı hatayı çoğu kez tekrarlıyorum.Hatalarımı söylediği halde bir kaç gün sonra sorun yine devam etmiş oluyor.
Sorunun kaynağını bir türlü bulamıyorum.Onu çok sevdiğim halde elimde olmadan ilgimden alakamdan yoksun bırakıyorum.Yapması bu kadar kolay olan birşeyde neden bu kadar zorlandığıma anlam veremiyorum.
Bu istemdışı ilgisizliğimin nedeni ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
  • İstemdışı ilgisizliğim

    Psikolog
    Damla Alkoç

    21-07-2014 İsim Soyisim : Damla Alkoç

    Aslında sorunun cevabını bana verdiğiniz soruda soruyorsunuz yani neden ilginizden yoksun bırakıyorsunuz? bu temel soru üzerinde yoğunlaşırsanız ilk adımı atmış olursunuz. Korkulardan kaynaklanır genelde ya da daha önceki yasantınızdan edindiğiniz deneyimler sizde bir düşünce oluşturmustur ve doğru olanın bu şekilde olduğu konusunda düşünmenize neden olmuştur. Kendinize sorduğunuz sorularda bilmiyorum varsa sorunun kaynağıdır çünkü sorun olmayan bir sey zihninize gelmez,eğer zihninize geliyorsa rahatsızlık vardır ve cevabını bekler , bilinçaltınız cevabını bilir aslında. bilmiyorum dediğiniz her cevabın üzerine gidin sorun muhtemelen orada… Baş edemediğiniz takdirde psikolog yardımı alırsanız kısa sürede çözüm üretebilirsiniz.