Üyelik Kapat

İnsan ilişkilerinde kötüyüm sanırım !

Ben büyük bir okulda öğretmenim. Okulda öğretmenler çok fazla ve benim de dahil olduğum bir öğretmen grubum var.Geçen gün kar yağıyordu bu gruptan arkadaşlar dediler ki inelim bahçede resim çekinelim.Tamam inelim dedik ve beraber inmeye başladık ben tam sınıfımın yakınından geçerken çanta mı sınıfa koymaya karar verdim ama beni orda bir velim bekliyordu azıcık konuşayım derken resim çektirmeye geç kaldım.koridorda velim ile yürürken arkadaşların yukarı çıktığını gördüm içlerinden bir tanesi hadi tekrar inip resim çekinelim dedi ama diğeri velimin yanında bana çok sert çıkıştı söylediğine göre asıl amacı veliye beni tuttuğu için laf çarpmakmış ama beni yerin dibine soktu bir diğeri aşağıda ters laflar söyledi niye indik ki şimdi gibi.
Doğal olarak alındım suratım düştü velimin yanında beni düşürdükleri durum… sonra alındığımı görüp benim üstüme gelmeye başladı ilk konuşan arkadaş ve kendini resmen haklı çıkardı azarı ben yedim ama yine de fazla alınganlık yapmış olabilirim diye gün sonunda ben özür diledim.Ama tüm gün ağladım okulda.
İkinci konuşan arkadaşla birebir bir şey paylaşmadım ama bana küstü konuşmuyor ben konuşmak için çabaladım.
Yakın zamanda bana devamlı ağır şakalar yapan başka bir arkadaş bana olmayacak, yersiz bir şaka yaptı ben de sert bir şekilde karşılığını verdim o da bana küs şimdi
Bir diğer arkadaşla yine bir sorun yaşadım öğrencileri bana çok saygısızca bağırdı öğretmeniyle paylaştım şimdi o da küs…
Etti mi 4 küs arkadaş.Şimdi size soruyorum ben çok mu kötü bir insanım ?Öğretmenler odasına giriyorum benle küsler bir tarafta toplanmışlar.Ben istifimi bozmuyorum çayımı alıp başka arkadaşlarımın yanına gidiyorum.
Kendimi bildim bileli böyle olayları çok yaşıyorum tartışmalar,küsüşmeler ben haklı olsam da haksız duruma düşmeler…
Babam küçüklüğümde çok içerdi öyle çok içerdi ki kendini kaybetmiş halde eve gelirdi annem dayak korkusuyla gece 2-3 te kapıyı bana açtırırdı. Beni, erkek kardeşimi annemi çok döverdi babam.Odunu vardı bizi dövmek için.Erkek kardeşimi bir gün hortumla dövdü şimdi yıllar geçti ben 32 yaşındayım çook mutlu bir yuvam ve küçük 3 çocuğum var ama babam bu sefer de annemi aldatıyor eziyet ediyor biz gidince yemediğimiz laf kalmıyor.Ne arar ne sorar ne beni kız evlat yerine koyar varsa yoksa özel yani cinsel hayatı.Adam akıllı düğünlerimizde yanımızda olmadı.
Bu hayatımı bilmeyen arkadaşlarım ! ile iyi geçinmeye çalışıyorum ama başaramıyorum.Sanki tüm insanlar üstüme çok geliyor bazen..
Ne yapmalıyım nasıl davran malıyım ?

Bu Soru Hakkındaki Görüşler