Üyelik Kapat

Aile Dizimi Programı

aile dizimi programı

Aile Dizimi (Sistem) Terapisi  | İstanbul 2014

Programın amacı:
• Sahip olduğun meslek, kariyer, diploma ve tecrübe ile bu noktaya geldin. Daha ileri gitmek için , aradığın yola davetlisin.
• Sistemik aile dizimi kendi potansiyelini görmeni, aile geçmişinden devraldığın miras arasından yaptığın seçimleri anlamanı…
• Hayatın seni dahil ettiği büyük resimdeki yerini bulmanı sağlayabilir.
• Kolaylık, Neşe, İhtişam Tüm Hayatların hayali…….
• Bilinçaltı engellerini (kilitlenmelerini ) kaldırıp, gerçek potansiyelini kullanmak için sana bir çağrı var…
Aile dizimi nedir?
“Aile (sistem) Dizimi” 1990’larda, psikoterapist Bert Hellinger tarafından geliştirilmiş, çok güçlü bir psikoruhsal sağaltım yöntemidir. Psikanaliz eğitimi almış olan Hellinger, Aile Dizimi yöntemini geliştirirken, yine çok güçlü yöntemler olan Jacob Moreno’nun geliştirmiş olduğu Psikodrama, Virginia Satir ’in geliştirmiş olduğu Aile Heykeli çalışmaları ve psikiyatrist Eric Berne’nin Yaşam Senaryosu kavramlarından yararlandı; bu yöntemlerdeki farklı ögeleri bir araya getirdi. Bunların içine, misyonerlik yıllarında bir süre yaşadığı Güney Afrika kabilelerinde kullanılan, yararlarını gözlemlemiş olduğu, aile ilişkilerine yönelik bazı ruhsal yaklaşımları da katarak, kısa ve etkin bir tedavi sistemi olan Aile (sistem) Dizimi Terapisini oluşturdu. Bu kısa tarihçeden de anlaşılacağı üzere, Aile Dizimi Terapisi, birden bire yoktan var olan, ya da bazı kaynaklarda bahsedildiği gibi Hellinger’in sadece Zulu Kabilesi ritüellerinden etkilenerek oluşturduğu bir çalışma değildir.
Aile Dizimi terapisi, tüm bu adı geçen yöntemlerin gücüyle yoğrulmuş, kısacık bir seansta bile ailemiz ve kendimiz hakkında derin gerçekleri fark etmemizi sağlayan ve böylece önümüze değişim fırsatları sunan, son derece özgürleştirici ve büyütücü bir çalışmadır.
Çok güçlü bir çalışma olmasına rağmen Aile Dizimi de diğer tüm yöntemler gibi “sihirli” bir değnek değildir ve kişinin yerine değişimi gerçekleştiremez. Yani çalışmada görülen ve fark edilen durumlar ve atılması gereken adımlar danışan tarafından hayata geçirilebilirse, kişinin yaşamında çok hızlı ve kalıcı dönüşümler gerçekleşecektir. Kalıcı bir iyileşme, ancak yaşamda kendi sorumluluğumuzu alabildiğimizde gerçekleşebilir ve Aile Dizimi yöntemi, bu sorumluluğun alınabilmesi için güçlü bir destek sağlar.
Aile Dizimi çoğunlukla bir grup içinde yapılmakla birlikte, bireysel psikoterapi seansları sırasında, bireysel olarak da uygulanabilen bir yöntemdir. Bireysel seanslarda danışanın kendisi, terapist ve gerektiğinde kullanılan çeşitli sembollerle yapılabilen dizimler, danışanın yine aynı iç görüyü kazanmasına destek verir.

Program Tarihi:
13 Temmuz Pazar günü saat 12:00-20:00 ‘da gerçekleşecektir.

Kimle katılabilir:
• Bu programa ilgi duyan,
• kendisiyle ilgili farkındalık sahibi olmak isteyen,
• çözüm bulmak isteyen herkes…
• Psikologlar,psikolojik danışmanlar
• Psikoloji /pdr öğrencileri

Verilecek Belge 

Psikoakademi Psikolojik danışmanlık Merkezi “Uluslararası Psikologlar Derneği” onaylı katılım belgesi verilecektir.

Program Ücreti:
Danışanlar (katılmak isteyen herkes) :100 TL
Psikolog- psikolojik danışmanlar,ruh sağlığı çalışanları: 50 TL
Psikoloji-pdr öğrencileri: 30 TL

Not: Ücreti program günü elden ödeyebilirsiniz.
Kesin kayıt ve bilgi için 444 50 64’ ü arayınız…