Üyelik Kapat

Eşim ve anne kavrami

Eşim annesiyle biraraya geldigimizde sürekli ona sarılıyor,bir eli omuzunda oturuyor annesinin yüzünü ısırıyor hatta surekli annesini izliyor.Duruma yorum katmadan yazmaya çalıştım sorum şu ben bu durumdan rahatsız oluyorum,sebebini açıklayamıyorum .Eşim bu durumda hiç bir sıkıntı gormuyor ona gore cok normal, bu davranisi degismiyor aksine artiyor ne yapmalıyım?

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
 • Eşim ve anne kavrami

  Psikolog
  Damla Alkoç

  21-07-2014 İsim Soyisim : Damla Alkoç

  Bir süre bu konu ile ilgili hiç yorum yapmayın hatta sadece gözlemleyin.Öncesinde bu durum konusulmus ancak anlaşmaya varılmamış sanırım eşiniz davranısı sürdürmeye devam ediyor. Özellikle hangi zamanlarda yaptığına dikkat edin sizinle arası kötü olduğunda daha mı fazla dikkatinizi çekiyor iyi bir şekilde analiz edin.Ayrıca sizde neden rahatsız olduğunuz üzerine çıkarımlarda bulunmaya çalışın. Rahatsız edilmeyeceğinizden emin olduğunuz bir zamanda bir kağıda bu konu üzerinde uzun süre düşünmeden aklınıza ne geliyorsa sadece yazın.Kendinizi ya da bu sorunla ilgili rahatsızlığınızı da fark edebilirsiniz.Hala sorun devam ederse yapılan davranıştan çok neden yapıldığını daha detaylı anlamak üzere çift terapistine başvurmalısınız.

  • Eşim ve anne kavrami

   Danışan
   Gizli

   21-07-2014 İsim Soyisim : Gizli

   Çok teşekkürler Damla Hanım. . Eşim bu durumdan rahatsız olduğum için benim yardım almam gerektiğini söylüyor..Kesinlikle bu bir problem olamaz şeklinde yaklaştığı için çift terapisine zaten yanaşmıyor..Bana git tedavi ol gibi telkinleri var aslında birazda bu yüzden bir bilene sormak istedim problem bende mi? Eşimin “sürekli” annesini öpmesi yada sarılması , hatta ısırması normal mi?