Üyelik Kapat

ÇOCUK DEĞERLENDİRME VE DİKKAT TESTLERİ EĞİTİMİ (İSTANBUL)

10006977_10152122628703789_6327030736298778621_n

EĞİTİM PROGRAMININ AMACI

Katılımcılara çocuk ve ergenlere uygulanan testlerle ilgili teorik bilgi, raporlama ve klinik uygulama teknikleri hakkında bilgi ve yetkinlik kazandırmak esas alınmıştır.

EĞİTİMİN TANITIMI

Eğitimde planladığımız çocuk değerlendirme testleri alanda aktif olarak kullanılan ve her alan mezununun değerlendirme ve çocuk veya ergen hakkında geniş bilgiye sahip olmasına katkı sağlayacak önemli testlerdendir.

Testler hakkında genel bilgi :

AGTE (Ankara Gelişim Envanteri)
0 – 6 yaş aralığında olan çocukların, zihinsel gelişimlerinin yaşına göre ne düzeyde olduğunu tespit etmek amacıyla kullanılan testlerden biri Ankara Gelişim Tarama Envanteri’dir. Bu test, toplam 154 madde ve 4 alt testten oluşur.Dil-Bilişsel, Sosyal Beceri-Özbakım, İnce Motor, Kaba Motor alt testlerinden oluşur. Ankara gelişim tarama envanteri (AGTE), bebek ve çocukların gelişimi ile ilgili derinlemesine ve sistemli bilgi sağlayan bir değerlendirme aracıdır.

GESSEL GELİŞİM FİGÜRLERİ TESTİ
Bu test genel olarak 2-8 yaş arasında yer alan çocuklara uygulanır. Okul öncesi dönemde uygulanması daha sağlıklı sonuçlar alınmasına katkı sağlar.
Gessel bir performans değerlendirme testi olup çocuklarda motor beceri, görsel algı, görsel hafıza, el-göz koordinasyonu, küçük kas becerilerini ölçer. Ayrıca çocuğun fiziksel ve biyolojik gelişiminin izlenmesi, bulunduğu yaşa ait davranışları yapıp yapmadığı gibi genel gelişim süreçlerinin incelenmesi sonrasında çocuğun gelişiminde herhangi bir problem olup olmadığı ile ilgili bir değerlendirme yapılmasına olanak sağlar.

CATTEL 2A-3A ZEKA TESTİ
Bu zeka testi 4-7 yaş arasında, 7-14 yaş arasında ve 14 yaş üstü çocuklara uygulanabilmektedir. Cattell zeka testi bir zeka-performans testidir. En büyük özelliği ise kültürlerden tamamen arındırılmış olmasıdır. Yani kültürden bağımsız bir şekilde her toplumda uygulanabilme özelliğine sahiptir. Uygulanacak olan bireyin yaş gurubuna bağlı olarak 2A, 2B ve 3A şeklinde 3 formu bulunmaktadır.

BENTON GÖRSEL BELLEK TESTİ
8 yaş ve üzeri bireylere uygulanabilir.Benton Görsel Bellek Testi, şekil belleğini anlık ve gecikmeli olarak değerlendirebilmekte; bunun da ötesinde, görsel belleği, görsel algılama ve motor yeteneklerden ayırt edebilmektedir. Performans testidir.

BENDER-GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGILAMA TESTİ
L.A. Bender tarafından geliştirilmiş olan Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi Ayşe Yalın ve Oya Somer tarafından Türkçeye uyarlanmıştır. Test, 5-11 yaş arasındaki bireylere uygulanır ve bireysel zeka testi olarak kullanılır.

METROPOLİTAN OKUL OLGUNLUĞU TESTİ
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, okula yeni başlayan birinci sınıf çocuklarının yönergeleri anlamaya hazırlıklı olmalarını sağlayacak olan özellikleri ve başarılarını ölçmek üzere hazırlanmıştır. Bu testin hem grup hem de bireysel olarak uygulaması mümkündür. 5-6 yaş arası çocuklara uygulanan bir testtir.

FROSTİG GELİŞİMSEL GÖRSEL ALGI TESTİ
Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir El-Göz Koordinasyonu, Şekil-Zemin Ayırımı, Algılama Sabitliği , Mekânla Konumun Algılanması ,Mekân İlişkilerinin Algılanması olmak üzere 5 algısal beceriyi ölçen bir performans testidir.
D2 DİKKAT TESTİ
9- 60 yaş arasına uygulanır. Seçici dikkatin ve zihinsel konsantrasyonu belirlemek için geliştirilmiştir. Psikomotor hız, doğru ve yanlış işaretlemeler gösterilen performansın kalitesi bu testte değerlendirilmektedir.

BURDON DİKKAT TESTİ
Öğrencinin dikkat gücünü ölçmek amacıyla kullanılır.Eğitim- Öğretim yılı boyunca sınıf içinde dikkat eksikliği yaşayan öğrencileri belirlemek amacıyla bütün sınıfa yada dikkat toplamada güçlük yaşadığı düşünülen öğrencin dikkat gücünü belirlemek amacıyla bireysel olarak da uygulanabilir.10 ile 20 yaş arasındaki tüm bireylere uygulanabilir.

EĞİTİME KATILIM KOŞULLARI (KİMLER KATILABİLİR?)

Psikologlar ,psikoloji öğrencileri (lisans,yüksek lisans)

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları,PDR öğrencileri

Sosyal hizmet uzmanları,sosyoloji mezunları,öğrencileri

Özel eğitim mezunları,öğrencileri

Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri

Psikiyatri hemşireleri

EĞİTİM SONUNDA VERİLECEK BELGElogoooooo

Uluslararası Psikologlar Derneği “ onaylı uygulayıcı sertifikası verilecektir.

Eğitim sonrası her katılımcı en az her testten 2 uygulama ve raporunu sunmalıdır.

Uygulamada başarılı olan katılımcılara belgeleri teslim edilecektir.

EĞİTİM TARİHİ

10 Mayıs 2014 Cumartesi Saat: 09:30 -17:30 ile

11 mayıs 2014 Pazar Saat : 09:30- 17:30 tarihlerinde gerçekleşecektir.

EĞİTİM SÜRESİ:

18 Akademik Saat

EĞİTİM YERİ

PSİKOAKADEMİ PSİKOLOJİ MERKEZİ

Osmaniye mah. Şirin sk. Atilla İş Merkezi No:34 İncirli / Bakırköy (İstanbul )

İrtibat no: 444 50 64 ya da 0532 260 08 14

EĞİTİM KONTENJANI

Katılım kontenjanı 20 olarak belirlenmiştir.

EĞİTİM ÜCRETİ

Test materyalleri ücretsiz olarak verilecektir.

25 Nisan tarihine kadar kayıt yapanlara KDV dahil 590 TL’dir.

25 Nisan sonrası KDV dahil 650 TL olarak belirlenmiştir.

Öğrencilere ve Grup katılımlarına %10 indirim uygulanacaktır.

Ön kayıt için 150 TL aşağıdaki banka hesabına yatılması gerekmektedir.Eğitim ücretinin kalan kısmını eğitim günü elden ya da kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.

Son kayıt tarihi |kesin kayıt | 2 Mayıs Cuma 2014’tür.

Başvuru ve kayıt bilgileri için 444 50 64 ‘ü arayabilirsiniz.

ÖDEME BİLGİLERİ

Garanti bankası / Tekstilkent şubesi – Psikoloji Akademi Sağlık Eğitim Danışmanlık Ltd.Şti. adına

IBAN NO: TR590006200112000006298477

EĞİTİMDEN KARELER 

IMG_0585

IMG_0554

IMG_0555