Üyelik Kapat

Bireyin çift karakterli olması

Merhaba, geçen sefer yine bununla alakalı bir soru sormuştum ve Ezgi Hanım yanıtlamıştı sağ olsun.

Öncelikle danışacağım konu, bir yakınım veya benim başıma gelmedi. Bir hikaye yazıyorum ve burada kullanacağım karakterin psikolojik durumu ile ilgili. Umarım gerçekten ihtiyacı olanlara ulaşmanıza engel olmuyordur mesajım.

Karakterde, geçmişte çocukluğunda yaşadığı bir takım travmatik olaylar yüzünden dokunma fobisi oluşuyor zamanla. Karakterin bir yanı her şeyi unutmak isterken diğer yanı ise intikam almak istiyor. Bu kişinin çift karakterli olduğu düşünülürse -ki genelde büründüğü, kalkan gibi kullandığı karakteri geçmişe dair tüm anıları bastırıp, kendini kandırmış- bir karakterin yaptığını diğer karaktere büründüğünde unutması normal midir? Bu karakterler arası – unutan ve intikam isteyen- geçiş neye göre olur? Örneğin bir nesne, etkileyebilir mi karakterler arası geçişi?

Vaktinizi ayırıp okuduğunuz, ve eğer yanıtlayacaksanız, ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Siteniz gerçekten çok yararlı, çok güzel bir iş yapıyorsunuz burada.

Umarım rahatsız etmemiş, işinizden alı koymamışımdır sizi, sadece daha sağlam bir kurgu için bunları sormaya ihtiyacım vardı.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Bu Soru Hakkındaki Görüşler