Üyelik Kapat

bilmiyorum

ne tür bir rahatsızlığım olduğunu bilmiyorum. bir örnekle açıklayayım.20 gün sonra kardeşimin düğünü var.ve ben ne yapsamda düğüne gidemesem diye planlar yapıyorum kafamda. düğünlerden kalabalık ortamlardan nefret ediyorum.sanki bütün gözler bende herkez bana bakıyor beni inceliyor gibi geliyor.hatta Allah korusun bi yerim kırılsada gidemesem diye salakça bir düşünce bile oluyor.ama O benim kardeşim gitmem gerekiyor.normalde hiç bir tanıdığımın akrabamın düğününe gitmem.bi keresinde arkadaşımın düğününe gitmiştim çok sevdiğim bi arkadaşım olduğu için mecburen gittim. rahat olmak için ALLAH affetsin biraz içki içtim.rahatladım çok rahattım içtikten sonra oynadım halay çektim bambaşka biydim ogün.ama yine aynı şeyi yapmam içmem yani içki haram.keşke onun yerine aynı rahatlığı verecek bi laç falan olsaydı elimde.hayat bana zindan gibi.

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
 • bilmiyorum

  Psikolog
  Ömer YALÇIN

  06-08-2014 İsim Soyisim : Ömer YALÇIN

  Tabiki bu gibi bir konu için içkiye sarılmak doğru bir davranış sayılmaz bu konuyu kendiniz aşamıyorsanız bir uzmandan destek almanızda fayda olacaktır. Bu sıkıntınızın nedenini bulup çözüme kavuşturulması daha sağlıklı olacaktır. Kardeşinizin düğünü olması bu sorunu kendinizin aşmanız için güzel bir fırsat. Bunu tek başınıza yapamıyorsanız da bir uzman desteği size yardımcı olacaktır.

 • bilmiyorum

  Danışan
  bilal demir

  06-08-2014 İsim Soyisim : bilal demir

  evet bu gün bir uzmana gittim ilaç verdi iki kutu. biri 37,5 mg sabahları tok.2. si 75mg yanlız bu ilaçların yan etkileri beni korkuttu. özellikle intahar eğilimi yapması. ne yapçamı bilmiyorum.ya bende böyle bi yan etki yaprsa.

  • bilmiyorum

   Psikolog
   Ömer YALÇIN

   06-08-2014 İsim Soyisim : Ömer YALÇIN

   Herhangi bir yan etki gözlemlerseniz derhal doktorunuza başvurabilirsiniz