Üyelik Kapat

Algıda eksiklik, aşırı unutkanlık, ani cevap verememe

son zamanlarda algıda eksiklik, aşırı unutkanlık ve ani cevap verememek gibi ilginç durumlarla karşılaşıyorum.

Algıda eksiklik derken şunu kastediyorum. Bir masa düşünün, siz bant arıyorsunuz diyelim. Gözünüzün önünde olmasına rağmen onun orda göremiyorsunuz. Gidiyorsunuz başka yerleri arıyorsunuz, daha sonra geldiğinizde onu orda görüyorsunuz. 1 değil 2 değil sürekli oluyor bu. Biraz önce mutfaktaki masada kocaman şekerliği göremediğim için kendime çok kızdım ve bu konuyu açmak istedim.

Aşırı unutkanlık ise şu şekilde. 2 hafta öncesinden belli bir güne biletimi almıştım, yani gitmek için planlarım falan hazır. Bileti aldığım günden 2-3 gün önce başka bir arkadaşım arıyor, şu gün müsait misin diyor, ben de evet müsaitim diyorum. Telefonu kapatıyorum birden aklıma geliyor ki o gün için biletimi aslında ben çoktan almıştım ve gidiyorum. E haliyle arkadaşımı geri arayıp durumu açıklıyorum tamam diyor ama ben onun yerinde olsam inanmazdım herhalde. Bunun gibi birçok şey oluyor bu yüzden Telefonla konuşmaktan nefret ediyorum.

Ani cevap verememe de yine telefonla konuşurken, günlük konuşmalarda falan oluyor. Cevabını bildiğim bir soru bile sorulduğunda mutlaka düşünmem gerekiyor. Cevap verdiğimde iş işten geçmiş oluyor. Sonradan düzelttiğimde de güvensiz bir durum oluşuyor. Gerçekten çok sıkıldım bu durumlardan. Bu yüzden dışarı çıkmaktan bile nefret etme aşamasına geldim.

Sorun ne olabilir anlamış değilim. Ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Sanki beynimin tepki süresi yavaşlamış, işlem hızı azalmış gibi.

Bu Soru Hakkındaki Görüşler