Üyelik Kapat

Abime yardımcı olmaya çalışıyorum siz de bana yardım edin

Merhabalar. Benim abim çok ağır derecede depresyon geçirmekte 2 buçuk senedir. Size çok ama çok uzun bir yazı yazmıştım fakat site kendi kendine çıkış yaptığından dolayı gönderemedim. Şimdi ise aynı hataya düşmek istemiyorum ve sorumu direk soruyorum. Abim acayip fazla inat yani bişeyleri yap desen istemediği sürece sen öl sürün yine yapmaz o derecede biri, fazlasıyla yalnız tüm arkadaşlarını hayatından çıkardı hiçbiriyle görüşmedi telefonunda da ben bildim bileli sadece 4 yer kayıtlı o da bizim numaralarımız aile yani, acayip fazla saçma takıntıları oluştu hayır demek yerine gözlerini kapatıp cık diye dudağından 2-3 kez ses çıkarmak vb. ve acayip fazla hayal kırıklığına uğramış bi insan. Ben abimin depresyonunu atlatması için nası bi durumda bulunabilirim nası davranabilirim, eskiye nası çevirebilirim,nası ikna edebilirim bunların cevabını istiyorum sizlerden umarım bana yardımcı olursunuz. Çok teşekkürler, vereceğiniz cevaplar için size minnetarım.

Bu Soru Hakkındaki Görüşler
 • Abime yardımcı olmaya çalışıyorum siz de bana yardım edin

  Psikolog
  Damla Alkoç

  21-07-2014 İsim Soyisim : Damla Alkoç

  Abinizle daha detaylı konusup görüşülmeli, siz sadece onun üzerine gitmeden, destekleyici bir yaklaşımda bulunun. Ağır depresyon dediğinize göre daha önce psikiyatriye gitmişsiniz, ilaç kullandıysa mutlaka tekrar kontrole gitmelisiniz, bir süre terapi görmelidir.

  • Abime yardımcı olmaya çalışıyorum siz de bana yardım edin

   Danışan
   Gizli

   21-07-2014 İsim Soyisim : Gizli

   Damla hanım öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Evet abim için 2.5 senedir annem gidip psikologtan uzaktan destek alıyor ve bi şekilde yemeğine karıştırıp ilacı veriyoruz. Bu ilaç yüzünden zaten kısa zamanda fena bir kilo almıştı hala devam ediyor. Acayip bir inadı var doktora gitmesini söylesek kendinden haberi olmadığı için etrafım beni böyle görüyor diyip bizimle en azından az olan konuşmasını da hiç konuşmamaya çevirebilir diye korkuyorum. Nası terapi yaptırabiliriz ne tür ikna etme şekli kullanabiliriz ?